|
Kamperen in het Maltatal, Karintië, Oostenrijk
In 1990 kampeerden wij een paar weken met de vouwwagen Holtkamper Family in het Maltatal, in de Oostenrijkse provincie Kärnten, of Karintië.
We stonden op camping Maltatal. Wij kregen een plekje, zo smal dat we de auto alleen kwijt konden doordat de camping niet vol stond. Achter de vouwwagen was de doorgaande weg die nog best druk was. Het was of de auto's vlak langs je reden en dat was eigenlijk ook zo. Niettemin hielden we het er een paar weken uit: de omgeving is namelijk wel schitterend.

Hier staan we onderweg op Campingplatz Rangau bij Erlangen/ Dechsendorf. Prima camping om te overnachten.
 Ons smalle plekje op camping Maltatal. Achter de heg loopt de doorgaande weg. De auto moet op de gelukkig lege plek van de buren staan.

Dichtbij de camping Maltatal is deze mooie waterval.

Als je de tolweg Malta Hochalmstrasse afrijdt, kom je uiteindelijk terecht bij de grote stuwdam, de Kölnbreinsperre, die gebouwd is in 1974-77, maar waar ze in 1990 ook weer bezig waren met bouwwerkzaamheden. Hier het meer na de stuwdam.

Diep beneden aan de voet van de wand wordt gewerkt.

Het stuwmeer zelf staat heel laag, waarschijnlijk wegens de werkzaamheden.

De stuwdam ligt in een fraaie omgeving.

Langs de Hochalmstrasse is het mooi wandelen. Er zijn watervallen en een snelstromende rivier. 
Het nabije Gmünd, an het begin van de Hochalmstrasse, is een oud stadje met een grote burcht.

Vanaf de burcht van Gmünd kijken we over het stadje.

En over de omgeving. In de verte de autoweg, waarover we sindsdien eigenlijk alleen nog Oostenrijk passeren op weg naar Slovenië en Kroatië.

We gaan met de Reisseck Bahn omhoog om daar te wandelen.

Ook daar weer een stuwmeer. Je kunt er heerlijk wandelen.

In de funiculaire terug naar het dal.

We rijden de Grossglockner Hochalpenstrasse.

Midden in de zomer lag er in 1990 nog veel sneeuw.

Onze dochter van zes vindt het een belevenis.

De gletsjer is indrukwekkend.

Tegenover klimmen mensen de gletsjer op. Wij wandelen ernaast.


Een indrukwekkende bergwereld.


Er groeien en bloeien overal de mooiste bloemen.

Panorama van de Grossglockner Hochalpenstrasse.

 In de buurt van de camping langs de Maltatal weg kun je op veel plaatsen heerlijk picknicken en wandelen.

Een van de autotochtjes gaat over de Nockalmstrasse. Nadeel van Oostenrijk als vakantieland: elk leuk weggetje is een tolweg. En de tolprijzen vonden we in 1990 al niet mals, gewend als wij waren aan de vrijheid van Noorwegen en Frankrijk.

De tolwegen leiden wel door gebieden met veel landschaps- an natuurschoon.

Beneden ons in het dalletje bloeien volop de Alpenroosjes.

In de Alpentuin van de Villacher Alpenstrasse staan de mooiste alpenbloemen bij elkaar.

Weg naar de Giessener Hütte.

We genieten van de vele snelstromende riviertjes. Ideaal om aan te picknicken.

Ook 'doen' we de Raggaschlucht. Een smalle kloof tussen hoge steile bergwanden. Je loopt op bruggetjes en stellages boven het wilde water. Onze dochter vond het een belevenis.

Blik op Malta vanaf de Maltaberg.


In Klagenfurt vereren we de Minimundus met een bezoek en zien onze oude bekende: de Taj Mahal uit Agra, India.

En het Brusselse Atomium stond er ook.

Ook op de terugweg brengen we de nacht door op camping Rangau in Dechsendorf, BRD.
|